Подогрев сидений

Обсуждение кузова и салона, антикор, внутренняя отделка, вибро-шумоизоляция
VladimirVoloshan
Сообщения: 6
Зарегистрирован: 19 ноя 2018, 23:31

Подогрев сидений

Сообщение VladimirVoloshan »

Всем привет, стал недавно щасливым обладателем Дачия лоджи, но комплектация без подогрева сидений. По этому сразу возникли парочка вопросов:
1. Подогрев сидений как то связан с мозгами, или это отдельная приблуда на самом сидении?
2. Можно ли доделать на обычное сидение подогрев или это только замена сидения?
Дачия лоджи 2013 1,6mpi
Morozko
Сообщения: 57
Зарегистрирован: 05 окт 2017, 12:56
Откуда: Київська обл
Поблагодарили: 13 раз

Re: Подогрев сидений

Сообщение Morozko »

В неті багато матеріалу на цю тему. Подивись ЮТУБ. Зробити можна: починаючи просто з накидок на сидіння і закінчуючи тим, що під обшивку сидіння можна ставити спеціальні спіралі і виводити кнопки з регулюванням температури. Минулого року я досліджував це питання і хочу собі поставити. Але як завжди: коли є гроші немає часу, коли є час немає грошей. Треба щоб можливості співпали з бажаннями :D .
Morozko
Сообщения: 57
Зарегистрирован: 05 окт 2017, 12:56
Откуда: Київська обл
Поблагодарили: 13 раз

Re: Подогрев сидений

Сообщение Morozko »

Можна глянути по силці, це з таких дорожчих що під сідушку
https://prom.ua/ua/p407112318-podogrev-sidenij-h4d.htm
Я собі щось подібне хочу, тільки мабуть через Алі, там дешевше.
Djes
Сообщения: 604
Зарегистрирован: 25 дек 2015, 19:40
Откуда: from Odessa
Поблагодарили: 10 раз

Re: Подогрев сидений

Сообщение Djes »

Все верно, можно доставить без проблем
Renault Lodgy 2016 Privelege. 1.5 dci 110 hp.
Morozko
Сообщения: 57
Зарегистрирован: 05 окт 2017, 12:56
Откуда: Київська обл
Поблагодарили: 13 раз

Re: Подогрев сидений

Сообщение Morozko »

Отже замовив я накінець то собі підігрів сидінь на Алі. Обійшлися мені 32,29$ (щось там 900 грн). Замовив 4 грудня, прийшло 9 січня - приблизно місяць часу.

Изображение
Изображение

В комплекті було дві пластинки самоклеючої фольги. Логічно і те що вичитав в неті - для того щоб наклеїти на сідушку, фольга в ролі екрану, щоб не гріти товстий поролон, одразу гріє нас.

Изображение

Схеми підключення в комплекті не було, але знайшов на Алі електронну, правдв була на англ я переклав:

Изображение

Почав з того що визначив де буде кнопка підігріву. Вирішив що найкраще біля ричага КП: там під консолю достатньо місця, щоб вставити кнопку(а вона висока) і сховати релє, терморегулятор і дроти. Зняв пластмасу біля ручніка, потім кришку на КП. Олівцем накреслив розміри і в кришці звичайним канцилярським ножиком вирізав отвір під кнопку, пластмаса м'якенька, легко піддається:

Изображение
Изображение

Раптом кому цікаво каталожний номер кришки:

Изображение

Потім звичайним полотном від ножовки по металу випиляв отвір в консолі (дещо підрізав канцножиком) - його зробив ширшим, щоб кнопка легко опускалася.

Изображение

Далі пішла справа за монтажем на сидіння елементів підігріву. Спочатку демонтаж сидінь - там просто 4 болти під торекс, здається Т40 і не забудьте під сидінням відключити фішку (пищалка коли не пристібнув паси безпеки). Фішка: натисніть на фіксатор і відведіть в сторону ричаг, потім зніміть кабель з двох фіксаторів на сидінні і воно вже у вас в руках. Як знизу зняти обшивка не буду описувати там все просто. Цікавіше зверху де клеїться елемент. Щоб зняти полоски які тримають обшивку я звичайною викруткою плоскою відхиляв фіксатори з однієї сторони, а потім з іншої відтягуючи полоску догори (на одній з фото видно з торця ніби розріз). На сидінні 7 фіксаторів: 3 спереду сидіння і по два по боках. На спинці більше, точно не пам'ятаю. Обшивку я не знімав повністю, а як на фото, а гріючі елементи завів під неї. Контакти пропустив в тому місці де сходиться спинка і сидіння і вивів вниз. Іншу частину контактів біля КП запустив під ковролін і вивів там де у нас під сидінням обдув на ноги заднім пасажирам, там же виходять і контакти на пищалку пасів безпеки. Гріючі елементи можна різати не проблема, єдине я не різав по краям там де скотч, бо там ніби на вигляд з двох сторін іде основний контакт (може помиляюся, але вирішив не експериментувати). А у нас два крайні фіксатори попадають якраз на ці основні контакти (на фото дві червоні лінії) тому я трохи змістив гріючий елемент в сторону і в одному місці підрізав до цього контакту. Посередині різав ножицями сміло і з запасом. Все для того щоб фіксатори були зверху. На пасажирському сидінні є датчик - я так думаю ваги, щоб коли не має пасажира пищалка паса безпеки мовчала. Так от його я не чіпав і поверх наклеїв фольгу і потім гріючий елемент. Датчик як далі показала експлуатація працює.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение


Далі буде. Поки немає часу дописати. Гарного дня
Djes
Сообщения: 604
Зарегистрирован: 25 дек 2015, 19:40
Откуда: from Odessa
Поблагодарили: 10 раз

Re: Подогрев сидений

Сообщение Djes »

Гарно ..Але... Шо то чорне таке? Слiди от пукiв))) Або там щось замикало?
Renault Lodgy 2016 Privelege. 1.5 dci 110 hp.
Morozko
Сообщения: 57
Зарегистрирован: 05 окт 2017, 12:56
Откуда: Київська обл
Поблагодарили: 13 раз

Re: Подогрев сидений

Сообщение Morozko »

:lol: :lol: :lol: З пуками то цікаво, але чого то треба наїстися, щоб так поролон вигорав :D . А якщо серйозно, то скоріш за все щось в процесі виробництва поролону таке стається - я не раз бачив. А замикати там навіть нема чому.
Morozko
Сообщения: 57
Зарегистрирован: 05 окт 2017, 12:56
Откуда: Київська обл
Поблагодарили: 13 раз

Re: Подогрев сидений

Сообщение Morozko »

Отже, доброго ранку. Продовжу з підігрівом сидінь. Після монтажу сидінь зайнявся проводкою. Спочатку провів плюсовий кабель від акумулятора (Кабель я заховав в додаткову ізоляцію - в мене ще залишилася прозора пластикова трубка після того як релє ставив на лампи заднього ходу):

Изображение
Изображение


потім проклав його в салоні вище рульової колонки і підвів до ричага КП:

Изображение

Далі на фото видно до чого я підключився - підсвітка жовтий кабель під'єднав до підсвітки синій кабель обмежувача швидкості\круїз контроля, а плюс червоний тонкий з'єднав з плюсом підкурювача жовтого кольору (ці контакти з'єднав через фішку - може в майбутньому прийдеться зняти чи ремонт). Ноль чорний дріт кинув на кузов - прикрутив до гайки, що тримає ричаг КП. Всі з'єднання пропаював. До речі з'єднання в електропроводці завжди паяю каніфолем, а не кислотою. Кислота потрапляє під ізоляцію провода і руйнує провідник, тобто мідь. Через це з часом пропадає контакт. Хоча кислотою паяти значно легше. Все проізолював і впакував.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Як добратися до контактів обмежувача швидкості\круїз контроля можна глянути за посиланням. Ми на форумі це вже обговорювали.

Ну і останнє плюс кинув на акумулятор:

Изображение

І ось результат: все світиться і саме головне гріє.


Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Що скажу в цілому: гріє не погано, я задоволений. Використовую вже тиждень. Якщо враховувати ціну, то взагалі супер. Правда сильних морозів ще не було, але при -4 за пару хвилин нагріває, через хвилин 8 я вже з режиму 5 скручую на 3, бо гріє добре (а нам чоловікам то шкідливо).

Всім тепла й добра! :D

PS: Ще одна деталь: нагрівається швидко якщо сісти на сідушку, якщо просто вкл підігрів і вийти з машини, то нагрівається довше і по зрозумілим причинам - тепловтрати. Тобто поки прогрієш салон і саму сідушку - це значно довше. Коли я тільки отримав посилку, то на пряму від акумулятора під'єднав і став чекати, а воно не гріє, думав брак. Але потім поклав руку, потримав, почекав і відчув тепло.
Djes
Сообщения: 604
Зарегистрирован: 25 дек 2015, 19:40
Откуда: from Odessa
Поблагодарили: 10 раз

Re: Подогрев сидений

Сообщение Djes »

Гарно вийшло ! Молодец
Renault Lodgy 2016 Privelege. 1.5 dci 110 hp.
docstat
Сообщения: 97
Зарегистрирован: 20 окт 2018, 09:34
Модель автомобиля: Lodgy 2018
Страна, Город: Україна
Благодарил (а): 27 раз
Поблагодарили: 14 раз

Re: Подогрев сидений

Сообщение docstat »

del
Последний раз редактировалось docstat 29 июн 2021, 10:04, всего редактировалось 2 раза.
Ответить

Вернуться в «Кузов и салон»